aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Lily wants to open an investment account to save for a down payment on a house. The growth of the account that her banker recommends (account A) can be modeled
Can someone help me with this please
How to stop breakthrough bleeding on the pill immediately?
If 60% of the students in your class like Burger King, how many students are in your class if 15 students like Burger King?
Select the correct text in the passage. In this excerpt from the Emancipation Proclamation, which phrase or sentence supports the claim that President Lincoln d
create your own definition for the word thorn! Brainliest
I NEED AN ANSWER FAST WILL AWARD BRAINLIEST AND YOU GET 30 POINTS If they were still living, what would Carnegie and Rockefeller think about net neutrality? Wou
What is the difference between the integers -11 and - 3?
find the equation of the line: point (4,-2) and slope =3
Which diseases are prevented by DPT vaccine?