jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Nazis forced many Jews out of their homes and into ghettos. What are ghettos? Question 1 options: Train cars that would transport Jews (and other people targete
Help help English English hep last one aspa
I need #3 done ASAP (Must show work) Will give brainliest
100 POINTS IF U GET THIS RIGHT!
The table represents a function. What is the value of f(-1)? f(x) O f(- 1) = -3 -5 O f(- 11 4 O f(-1) = 0 -1 0 Of(-1) = 6 6 -1 9 -3
HELPPPDONT GIVE ME A ANSWER FOUND ON THE INTERNET, IN YOUR OWN WORDS PLEASE Is scientific law a proven concept? Explain why or why not.​
zachary is going out with his friends to see a movie will 7.25' write and solve an inequality to find how much money zachary can spend shopping
I need help with this please​
gina has 480 yards of fencing to enclose a rectangular area. Find the dimensions of the rectangle that maximize the enclosed area. What is the maximum​ area?
GEOMETRY PROOFS! Given: Prove: △MAN ≅ PET refer to attachments WILL GIVE BRAINLIEST! PLS HELP!