zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

solve: (x-3)(x+2)=0 answers: 3 and 2 3 and -2 -3 and -2 none of the choices are correct
Jennifer, a 35-year-old successful businesswoman and a mother, is offered a senior role at work. The role comes with a hefty paycheck, but it also requires her
Write about a past moment in your life when you felt most free. What was it about that event/time/activity that gave you such a sense of freedom? Thinking about
Write the exponential function represented by the tables below
What is 1/3 minus 1/6
PLEASE HELP ME ASAP !! EXPLAIN UR ANSWER Question 9 options: The city of Redmond is planning to build a new park by enlarging the current park by a scale factor
why is science better than art​
Sunland Co. uses the retail inventory method. The following information is available for the current year. Cost Retail Beginning inventory $ 318000 $494000 Purc
what happen if you j
Match each code snippet to its appropriate markup language name