SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Ajob helps you learn how to manage time. What is the verb in this sentence? a. helps b. time c. how d.job
Whats the answer i need abd and bde
Customers of a phone company can choose between two service plans for long distance calls. The first plan has a $22 monthly fee and charges an additional $0.09
The distance between a skier on top of a mountain and the end of the ski course is 2395 feet if the end of the course is 642 below sea level, what is the distan
A lound sound has large
A number is written in scientific notation. 3.602 x 10-4 Which is the same number written in standard notation? 0 -36, 200 0 -36,020 0.000362 O 0.0003602
Can y’all please help me out ignore what I wrote
Use the slope formula to find the slope between the given two points (-4,1)and -2,-5)
when you become 15 years, you will be a youth who can comtribute for the development of the society. write a couple of paragraphs mentioning how you will contri
How did the swallow show obedience as the greatest virtue of the living things? In the story happy prince