jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

Will mark brainlest
I NEED HELP ASAP PLEASE!!! EXPLAIN TOO
What is an equivalent expression for 6(x-1)?
please help me with this
Read the excerpt from "How I Learned English.” I played on till dusk Missing flies and pop-ups and grounders And calling out in desperation things like "Yours”
Help 6th grade math! write the opposite of -4 1/2 and explain how it's related to -4 1/2. Use a number line as a reference in your explanation.
What’s the definition of concentration
what was the physical characteristic of the industries of the new england colonies
add the binomial (8a + 3) + (a + 2)​
HbUhgghbjhgbijhnh(uhgbuygbuyg..