monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

Living organisms that are able to make their own food are _
If you start with 13.4g of c3h8 and 4.35g of o2 determine the limiting reagent
How does gene expression differ between human fibroblasts and induced pluripotent stem cells?
Help with 21 show work plz
What is the main argument of Thomas Paine’s pamphlet, Common Sense? Paine argues that America has flourished with Great Britain and should remain loyal. Paine
I really need help and fast
The ending of the Pullman Strike is significant because it A) demonstrated unions’ superiority and solidarity. B) demonstrated the US government's support of w
An economic decline can take place if factors of production decrease in __________ or __________. A. stability . . . profit B. quantity . . . quality C. cost .
Need help ASAP for 19 and 20 math
How was the slave trade Eurocentric