lauraarango19
lauraarango19
02-10-2018
Mathematics
contestada
please help 7th grade math easy
Respuesta :
mathiscool18
mathiscool18
19-10-2018
You would choose a point on the line.
(10,15)
Then you wpuld take 15 and divide by 10, to get the cost per pound.
[tex]15 \div 10 = 1.5[/tex]
Therefore it cost $1.50 per pound and anwser C
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
After reading the description of ichabod crane in paragraph 3 you can conclude that he is a symbol of __________.
The major evolutionary episode corresponding most closely in time with the formation of pangaea was the _____.
The ascending limb of the loop of henle is permeable to water. the ascending limb of the loop of henle is permeable to water. a. True b. False
Match the theoretical motions of particles with their associated phases. Solid, Gas, Liquid. 1. oscillation about a fixed point 2. translation, vibration, rot
Why are asian americans sometimes labeled a "model minority"?
What is the most famous atomic bomb in history when and where was it used?
A young scientist has discovered a new species of grub worm in the amazon. he would like to explore the possibility that in this grub worm the codon cuc is the
Click on all statements which summarize a point that Patrick Henry provides as evidence to support his thesis. Leave all unrelated statements unchecked.
98 points! Easy! Show work!
The founder effect is a type of genetic drift. Which statement best describes the immediate result of the founder effect on a population of organisms? A. The g