garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is capital gains?
Which two lines in this excerpt from act 1 of Shakespeare’s Romeo and Juliet are examples of oxymoron
In what way were the Maya similar to the Aztec and the Inca? All three followed a polytheistic model of religion. All three benefited from contact with Europe,
multiply 5 x 2/3 enter answer as an improper fraction in simplest form
The term ______________ refers to the early belief that women played a critical role in supporting the new nation by raising good citizens, into a lives of virt
By the end of paragraph 6 the reader has met the two main characters Della and Jim and has sense of their relationship. How does understanding their relationshi
50 times the sum of 64 and 36
write an expression to represent the perimeter of 2a-3 and 2a and 3a+1
In one week, Altoona, PA, and Bethlehem, PA, Received snowfall every day, Monday through Friday. On which days did Altoona receive over 1 inch more snow than Be
What is one way in which ancient civilization in India and China were similar?