hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

12 sınıf Matematik bilimi islam dünyasında X.yüzyılda hangi konularda ilerleme kaydetmiştir
A committee of six is selected from ten people, of whom A and B are two. How many committees can be formed: (a) containing both A and B (b) excluding A if B is
check the given picture below.
Prove thatTan a + sec a -1 1+sin a_____________ = _______tan a -sec a +1 COS a​
Anthony spent ½ of his money on Saturday and ¼ on sunday.what is the fraction of his money is left​
Simplify the polynomial, then evaluate for x = 2. x+3x²+2x-3-4x² +6 Ox² + 3x + 3; 5 -x² + 3x +9; 11 x² + 3x + 3; 13 x² + 3x +9; 19 O O
Given: AEFB, AE ≈ FB, DA ≈ CB, and angle A and angle B are right angles. Prove: Triangle DAF ≈ Triangle CBE and DF ≈ CE
12 sınıf Matematik bilimi islam dünyasında X.yüzyılda hangi konularda ilerleme kaydetmiştir
what is structure of the atom and charge of relative mass
You are caring for your patient who is unable to bear weight on either leg and has minimal upper body strength. What method would be MOST appropriate for transf