2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

List three values that would make this inequality true 42 < 24 + y
A virus that can cause genital warts
A circle centered at the origin contains the point (0,-9) does (8, 17) also lie on the circle
You're playing a game where you defend your village from an orc invasion. There are 3 characters (elf, hobbit, or human) and 5 defense tools (magic, sword, shi
HELP......!!!!!! YIKES PLZZZZZ HELP (BRANLIST) (Rewrite the sentence in active voice using simple present tense.) Carbon dioxide is produced by burning gasoline
why did the narrator believe that her rental home was available for such a cheap rate?
HELP PLEASE!!!Area of the base=
Please help!!! Will mark brainliest!!!
evaluate where w + (-x) - 2/3 where w = -5/9 and x = 4/3
Which research method uses information that governments, businesses, and educational institutions have already made available for public use? A. survey B. cor