jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Please solve the equation and chose the correct answer.
PLS HELPRead and choose the correct option. ________ divertido. Mi amigo es Usted eres Tu amigo tengo Ella tiene
(30 PTS PLS HELP) Tell whether each pairing of numbers describes a function. If so, identify the domain and the range. If not, explain your reasoning. Each e
Solve the quadratic equation by completing the square. PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!
Find the geometric mean of 9 and 12.
Simplify the expression and chose the correct answer.
Nepal is poor country why​
simplify (2 3/5) divided ( -3 3/4)
A story that focuses on one major event or a series of closely related incidents iscalled a....A. short storyB. novelC. stanzaD. prose​
Y tú, ¿__y__mucho? A.) bebe,come B.)babes,comes C.)babes, coming D.)bebéis, comèis