719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

(18×2)×5=18×(2×____) complete the equation, and tell which property you used
Is 6/7 a whole or a natural number? can fractions be natural numbers?
this is a hard math question the volume of a prism is the product of its height and area of its base, v = bh. a rectangular prism has a volume of 16y4 16y3 48y2
What is the Buganda Empire known today as?
Mark the statement which is NOT TRUE. A standing army is a group of soldiers ready to do battle. King John of England ruled England in the 1200's but was a va
how and why do engineers use models?
the cryosphere represents all living things a. true b. false
why did the romans reject the etruscan monarchy and establish a republic
HELP!!!!! I need the answer!!!
how do u write a ratio in simplest form for 42/28