SUUUn000 SUUUn000
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a local grocery store, a 16-ounce bottle of apple juice costs $3.20. What is the cost what is the cost of apple juice per ounce

Respuesta :

jackson8443sps81org
jackson8443sps81org jackson8443sps81org
  • 04-04-2019

[tex]5 \: ounce \: [/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Can I write an equation in point-slope form when having a slope of zero?
6 [ 4 × ( 72 - 63 ) ÷ 3 ]
The concept of protected rights began with: A) the Magna Carta B) Enlightenment C) English Bill of Rights D) Great Awakening
5.39 repeating decimal as a mixed number
what is the relationship between knights and nobles
Explain why silicon dioxide is a suitable material for lining furnaces
How do you think Africa's economic health affects the spread of diseases such as cholera and aids?
what does 3-3*6+2 equal
How do you solve 6x + 8= 50
If a person is in front of a smooth surface from which a sound is reflected, the person would hear a sound that a. seems to come from behind the surface. b. has