thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

25% of what nember is 19
which is longer 635 millimeters or 535 centimeters ?
why a flat surface of a rectangular prism called faces?
How many square units are in the greatest area that can be enclosed by a rectangle whose perimeter is 20 units?
Which fossil occurs on the most landmasses? & What does this suggest about when these particular continents broke up?
What is 0.8% written as a decimal
A person sees a ball and kicks it, in part because of actions of the nervous system. Using the parts of the nervous system listed bellow, describe the path of n
Solve the equation log 6x - 3 = -4
Propane and oxygen react according to the equation: C₃H₈(g) + 5O₂(g) → 3CO₂(g) + 4H₂O(g). How many grams of water can be produced from the complete combustion o
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?