RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

5. Identify the slope and y-intercept of the line with the given equation. a. y = 5x +2 b. 2x + y = -6
While Alexander Hamilton supported merchants, Thomas Jefferson was more sympathetic toward the needs of
SHEILA WROTE A DIVISION STORY. SHE ASKED HOW MANY EQUAL GROUPS 24 FLOWERS COULD BE PUT INTO. WHAT INFORMANTION MUST SHE GIVE ABOUT THE GROUP?
Eric spent $22.00, including sales tax on 2 jerseys and 3 pairs of socks. The jerseys cost $6.75 each and the total sales tax was $1.03. How much did each pair
Please help and show work
What was the office of the two men who held the executive power of the Roman Republic and commanded the army
In the early 1800s, many people in the United States migrated westwards because
what does the off center rectangle mean in the picture?
Please answer these questions for me. I need it urgently 1. Treatment of Orphans in Victorian Era England around 1860 2. Legal System in Victorian Era England a
if 3 times a number is equal to 3/2, what is the number?