citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What did Arab nations realize as a result of the Yom Kippur War? A. A conventional war against Israel would inevitably be unsuccessful. B. Oil was a useful tool
Find the volume of a rectangular prism that measures 7 meters long, 9 meters wide, and 6 meters high. 189 m^3 126 m^3 378 m^3 252 m^3
What are some values that thomas jefferson had?
A store pays$344 for a chandelier and marks the price up by 40% . What is the amount of the mark-up?
in a scale drawing of the solar system, the scale is 1mm = 500km . For a planet with a diameter of 9000 kilometers what should be the diameter if the drawing. A
Multiply and simplify: 3a(4a2 – 5a + 12)
What is 60% of 70? Thank you if you help me!
plzzzzzzzzzzz helpppppppppppppp!
Which of the following is not a carbon sink? atmosphere the Atlantic Ocean Lake Superior All of the above are carbon sinks.
Critics of the New Deal felt the program did not protect the wages of women and blacks. set minimum wages lower than actual wages. limited individual freedom. a