TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

8 (40+7) = ( 8. ) + (8 7
Write the number 307 as a sum of hundreds tens and ones
Which of the following is a true statement about weight loss? A. You can safely lose 10 pounds of fat in one week. B. Some foods absorb calories and thereby has
what is Florida's archipelago
"The quotient of a number and four decreased by ten is two. What is the number?" im confused. can someone help?
Which part of the Constitution establishes the legislative branch of the government? A. Article I B. Amendment I C. Article II D. The Bill of Rights
The acronym rice stands for
A pH of 2 indicates a(n) _____.
Which protein serves as a chemical messenger? hemoglobin actin myosin insulin
Why did so many Native American peoples adopt Christianity in Latin America during the 1500s?