Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Why was Head Start important in the history of teacher aides? A. It helped recruit white women and men to act as role models. B. It was one of the first progra
How to write a function that expresses f(x)
What does the oxygen compositional layer of the atmosphere do
Which country gained the most as a result of the Hundred Years' War? A.France B.Italy C.Germany D.England
what illness did samuel coleridge battle with?
which is a current example that provides evidence of natural selection
The arctic tundra can be found in
who was in charge of making sure families didn't have more than two children
Which one of the following sentences has an error in capitalization? A. We crossed the Snake River and miles of nothing much on our way to Abilene. B.
What does this mean Hydrogen Bonding