chillyv2429 chillyv2429
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

Rudolph ate 338
pounds of food in
November and 289
pounds of food in
December? How
much did he eat in
the two months
combined?

Respuesta :

haileyyy2003
haileyyy2003 haileyyy2003
  • 02-12-2019

Answer:

627  pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link
myjazzyjazsmine2007
myjazzyjazsmine2007 myjazzyjazsmine2007
  • 02-12-2019

Answer:

338 + 288 = 627

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
is the earth getting heavier
How does the value of the 8 in 589,310 compare to the value of the 8 in 598,301? A. It is 8 times as much B.It is 10 times as much C. It is 80 times as much
what does ich hoffe, dass Sie und Ihre Familie geht es gut
determine a relationship between the x- and y- values. write an equation. x =1 2 3 4 y = 4 5 6 7
two thirds of what number equals 436
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
what does ich hoffe, dass Sie und Ihre Familie geht es gut
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.