iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

2 Points You slide across a wooden floor in your socks. There is a normal force of 950 N acting on you, and the coefficient of kinetic friction is 0.65. What is
find the missing length with Mark with a question mark. part 2​
Is fission or fusion used in nuclear power plants? Which is more powerful? Which is a cleaner source of energy? Why do you think one used as an energy source
A 200.0-g copper cylinder at 500°C is placed on a large block of ice at 0.00°C. Assume that no energy is transferred to the surroundings. What is the mass of
Please answer the attached question by selecting of the the given answers.
PLEASE HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!Spencer is asked to factor the polynomial 256x^4 y^2-y^2completely over the integers. His work is shown below.256x^(4)y^(2
Nina has the flu and a high fever. Choose the terms that correctly complete the sentences. Nina has the flu and a high fever. Her immune system is exhibiting th
The geosphere is composed of
Plz help me i dont know what to do
WHY DO HUMAN RIGHT VIOLATIONS HAPPEN?