sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

although credit cards are a safe and convenient way to pay for things, it is always best to a. only pay the minimum payment each month. b. have as many cards as
How much is 4817 times 818?
when was the executive office of the president created? a. 1935 c. 1939 b. 1943 d. 1929 user: the least number of presidential electors a state can have is a. o
A package has a mean mass of 340 g and a standard deviation of 1.5 g. Assuming that the masses are normally distributed, find the percent of packages with a mas
What does K=3mh+3;h simplify to
true or false the great migration was when thousands of puritans all left england around the same time to practice their religion outside of england
If $535 is invested at an interest rate of 6% per year and is compounded continuously, how much will the investment be worth in 10 years?
Park spent one third of his money on a sweater. He spent three fifths of the remainder on a pair of jeans. he spent three fifths of the remainder on a pair of j
Proofread the sentences. which word is spelled incorrectly?
Simplify √ 320 . A. 8√ 5 B. 4√ 2 C. 14√ 2 D. 5√ 7