xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

In which group of elements do most atoms have completely filled s and p valence sublevels?
Motivation, emotion, and memory is associated with which lobe of the brain?
Why did the suburbs become so significant for americans in the 1950s? how was suburban life related to middle-class consumption?
PLEASE HELP! WILL GIVE BRAINLIEST! 1. If you are especially great at something, you __________ it. avoid exchange specialize in who to elect to office 2. Sp
How is the whale adapted for breathing in the ocean?
List four genetically modified plant species
Which statement best reflects the theme of all three creation stories--Adam and Eve, Prometheus and Pandora, and Frankenstein? A. Knowledge is power and must be
Katherine is using a cone to fill a cylinder with sand. If the radii and height are equal on both objects, and Katherine fills the cone to the very top, how man
How many trna molecules are held in the ribosome at once?
In 1948, the United Nations created the Universal Declaration of Human Rights to restrict people’s basic rights. prosecute countries that violate people’s right