leopuente12 leopuente12
  • 03-02-2020
  • Mathematics
contestada

Una caja de fideos de 7.2 onzas a 0.67 o una caja de fideos de 13 onzas a 1.28 cual tiene el mejor precio

Respuesta :

Happystudying Happystudying
  • 03-02-2020

Answer:

The first one. Brainly is also in spanish

Answer Link

Otras preguntas

Which strategy works best to help people feel more comfortable in meetings? Encourage confident people to express their opinions? Or make meetings humorous? Or
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
Can anybody help me out???!?!?
A 15.0-kg block of ice at 0.00 °c falls into lake superior, which is a freshwater lake. the lake water is at 10.0 °c, and the latent heat of fusion for ice is 3
Need help plz help I needa pass this
What are the factors of x2 – 4x – 5? Check all that apply.
Von Bingen's Play of Virtues is set to which of the following types of music? A. Liturgical plainchant B. Madrigal C. Orchestral D
a system that transmits genetic information from one generation to the next
A collectivist society usually contains individuals who have strong group identification.
Which one is it A. B. C. or D.