issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Who was the lightning thief in the book ? What did they steal ?
In the summer of 1942, the United States began fighting a different kind of war in the Pacific than it had been fighting up to that point. Military leaders had
How do you figure out the following: Make the following changes to the number 3.682: Make the 6 worth 10 times as much. Make the 3 worth 1/10th as much. Make
Why can't kinetic energy ever be greater than potential energy
Which major city in the Soviet Union suffered under Germany’s blockade?
Factor 42x+28y using the GCF.
What number should be added to both sides of the equation to complete the square? x2 – 10x = 7
what is the answer to 2/5 × 5/6
if you had to subtract 426 from 913, how many times would you need to regroup? How can you tell?
What is 60% of 70? Thank you if you help me!