cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain the statement that waves cause both constructive and destructive change to the shore line
Who were the 'KKK' and what were there intentions? (Teacher didn't tell me)
From the equations 7a = 4 and 7a + 4b = 12, one can conclude that b is? Please explain the work behind the solution
From the equations 7a = 4 and 7a + 4b = 12, one can conclude that b is? Please explain the work behind the solution
Any facts on string art? I can't find any!
when did fair trade start
shayla says that one kilometer is equal to one million millimeters. is She correct? explain why?
Janette bought a portable CD player on sale. The regular price was $100. She was charged $89. a) What percent of the regular price did Janette pay? b) What perc
Who was the African-American who called the war with Mexico disgraceful and cruel? Why?
if f(x)=3x+7 and g(x)=2x-5 find g(f(-3))A. -26 B.-9 C. -1 D. 10