chris609024 chris609024
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

(17) You and your family go to Applebees for lunch. The total cost for your food is $38,20
and $3,25 for tax.

Respuesta :

shorttyluna1 shorttyluna1
  • 03-03-2020

Answer:

What are you asking for?

Answer Link

Otras preguntas

Sake is made from the fermentation of: a. barley. b. fruit. c. rice. d. vegetable. e. any grain.
Neela is making rectangular place mats that are 12 inches wide and 15 inches long. What is the least amount of ribbon that she will need to create a ribbon bord
The bottom of a cylinder has a circumference of about 60 in. What is the approximate diameter of the cylinder? Round to the nearest tenth.
Which were not reason(s) for European exploration in the Americas? A. Escape religious persecution B. Wealth and trade C. Power D. Escape econom
ɪ ʀᴇᴀʟʟʏ ᴅᴏɴ'ᴛ ɢᴇᴛ ᴛʜɪs ᴘʀᴏʙʟᴇᴍ
Evaluate this equation: 6^-3 Divided by 6^1
(02.02 LC) Even though Alexandra could talk with her friends during dance class, she couldn't sing along to the songs. Which best describes her heart rate duri
Which canal, at 363 miles long, would become the longest canal in the western world in 1825? A. Bridgewater B. Erie C. Suez D. Panama
Part A Why was Leonardo da Vinci a perfect example of a" Renaissance man" Part B Which sentence from the article best supports the answer to Part A?
Which of the following statements are true? Check all that apply?