desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

How does a stars mass affect its life cycle
Steps on how to solve 50=40e^0.027x
Luke is going to school to get a degree in Veterinary Medicine. He wants to work in an animal hospital after he graduates. Which of the following job options wo
2/3 of 3/4 is equal to
Compare 6/10 & 3/4. Use _ as a common numerator
Political campaigns use technology such as the internet, blogs, television, radio and cell phones to distribute their message. True or false
i need urgent help...How did the American Revolution influence the French Revolution? Soldiers who had fought on the side of the colonies started the French Rev
how to solve (4x-7)^2=44
when you multiply 3 1/4 by a number greater than one how does the product compare to 3 1/4
a group of four students is performing an experiment with salt. each student must add three eights teaspoon of salt to a solution. the group only has one eight