leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Aleja hides her Cuban heritage because she is afraid people will associate it with the Castro regime. Aleja is using
What are the advantages of producing electricity from water???​
what is c² + 6c - 6 if c = 4?
Computer World ships 10 computer monitors at one time. The total mass of the shipment is 40 kilograms. All of the monitors in the box have the same mass. What
What caused the fall of the Roman Empire?
simplify 12(3a-1)-3(14a-1)
help, asap, explain, thx a^2-b^2=8 a+2=2 then a-b=?
What is the first step when creating a charcoal drawing? A. Draw a surface line B. Add a cast shadow C. Draw a dark outline D. Select a viewpoint or photo to dr
A capacitor of cylindrical shape as shown in the red outline, few cm long carries a uniformly distributed charge of 7.2 uC per meter of length. By constructing
how do i solve and graph -5x+2y=10