mj509961 mj509961
  • 03-04-2020
  • Social Studies
contestada

This a general term for a raw material or natural resource that can be bought and sold USA test prep

Respuesta :

pippy2020 pippy2020
  • 04-04-2020

Answer:commodity

Explanation:

Answer Link
thechosenlama
thechosenlama thechosenlama
  • 15-10-2020

Answer:

commodity

Explanation:

usatestprep

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? Enter your answer in the box
If the actual yield of a reaction is 37.6 g while the theoretical yield is 112.8 g what is the percent yield
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
f(x) = x2 – 3x – 2 is shifted 4 units right. The result is g(x). What is g(x)?
Write the value of the expression.4^5/4^5A. 1B. 4c. 5d.0​I think it's either A or D
please help me with the correct answer
Jeanine bought a new pair of hiking boots on sale door 15% off the regular price. If the regular price was $115.00, how much did jeanine pay for the hiking boot
Based on this information, which alternative energy source should the community consider investing in?
How do scientists know the Earth’s magnetic field has reversed itself many times in the past?
Who said we need to put our individual wants aside for the good of the whole group