swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Layla is buying a set of patio furniture that is on sale for 4/5 of the original price.After she uses a AED 50 gift certificate, the total cost before sales tax
Five angles of a hexagon measures 150, 82, 127, 99, and 101. Find the sixth angle measure.
DONNIE has 8/9 of a gallon of water. He drinks 2/5 of it. What fraction of a gallon he has left??
The body that is responsible for dating the beginning and ending dates for a recession is
Can someone help with this question?
The Romans unified their empire by: A) Building a network of roads B) Offering citizenship and voting rights
Why is friction important for gymnast working on parallel bars
A suburban city has a population of 58,000 people. It has an area of 22mi^2. What is the population density in terms of people per square mile?
For every 14 ice-cream cones Olga buys, she gets 2 free. How many free ice-cream cones will Olga get if she buys 56 cones?
carl solved 20 math problems in 55 minutes how many math problems will carl solve in 75mins