nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which generalizations about economic conditions in Africa are accurate? Check all that apply. Many African nations have a limited manufacturing base. Few Africa
Use the factorization to find the values of x for which p(x) = 0. (x – 1)(x 1)(x 5) = 0 x – 1 = 0, so x = x 1 = 0, so x = x 5 = 0, so x =
Math: Evaluating a piece wise function...help!
What is the inverse of f(x)=9x-3
Suppose you did a survey of male shoes size and the mean of that survey was size 10 with a standard deviation of 1.5. What is the Z-score of a size 8.5?
Does the US government share more similarities with the democracy of Athens or Rome?
Which is the equation of the line with slope 0 passing through the point (-3, -1)?
Which among the following has a negative connotation? O Generous O Spendthrift Benevolent O Philanthropic
How does the image help convey the message of this poster? The image of a Jarge clock next to a lazy worker stresses the importance of being on time, particular
Çatal Hüyük was a center for deity worship. True or false