answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of X in the diagram
How can volcanic irruption’s increased global temperatures
Find the amplitude and the equation of the midline of the periodic function
Calculate ΔE for a chemical reaction that produces 181.0 kJ of heat but does no work on its surroundings. kJ
A line is defined by the equation 2x+y=4 . Which shows the graph of this line?
1/3 to 2/3 percent of change
Factor completely. x2−8x+15 Do not include any spaces in your answer. Use parentheses to separate your factors. A sample answer might be (x+1)(x-4). Question 5
im reading a book and um the main character is a highschgool girl who is dating a 5th grader. is that weird or ok?
¿Qué hacen? Answer the questions using direct object pronouns and the information provided. Follow the model. Use correct capitalization and punctuation. Modelo
Read the following sentence and complete the instruction that follows. The students were interviewed by the reporter