Rayanna2006
Rayanna2006 Rayanna2006
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Do anyone know the answer to this if so can you plz help

Do anyone know the answer to this if so can you plz help class=

Respuesta :

raorajas22 raorajas22
  • 02-05-2020

Answer:

Answer to the first box: $3.98 per pound

Answer to the second box: $19.9

Step-by-step explanation:

Find the attachment for explanation below

Hope this answer helps

And stay safe during the time of this pandemic.✌

Ver imagen raorajas22
Answer Link

Otras preguntas

joelle would like to tip her hairdresser 20%. If her haircut was $38.00, which expression should she use to find the tip amount?
what is the difference between evaporation and transpiration
The seaweed and kelp you see along the rocky coasts of oceans are most likely _____. green algae fire algae brown algae red algae
A student evaluating an expository text should
Please answer the question from the attachment.
Ricky wants to start a farm and grow wheat. Where would be the best place for him to relocate?
tomatoes cost $1.56 a pound. if suzanne purcharsed 36 ounces of tomatoes how much did she pay? round to nearest cent
Which constitutional provision, according to some people, was violated when the U.S. government interned (confined) Japanese-Americans during World War II?
The development of early Greek culture occurred over a period of approximately how many years?
What is 1/100 as a percent?