arausch009
arausch009 arausch009
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help my brother please :)

Help my brother please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

28/12

Step-by-step explanation:

you multiply 12 times 2

then add it to 4

Answer Link
kenziewarren20 kenziewarren20
  • 04-05-2020

Answer:

First, give him food and water.

Step-by-step explanation:

Then he might calm down

Answer Link

Otras preguntas

Tell me how you got the answer, thank you. :)
3 2/3,3 2/5,3 7/15 from least to greatest. how?
A. which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ounce jar of honey for $3.24? b. the supermarket displays the unit price for the 12 oun
What is the temperature at which ice melts please help
Now we add 0.15 mol of naoh to 1.00 liter of the solution that was given in part 1. what is the ph of the solution after the naoh addition? answer in units of p
Which astronomer discovered the phases of venus?
A family want to go on holiday for 2 weeks how much will it cost
Can you guys help please will mark brainliest answer.I need help on 24 and 28
Illegally obtained evidence cannot be used in a court of law. this statement is based on a persons constitutional right to
Find the algebraic expressions for the perimeter and area of these shapes