kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

¿En qué consiste “el sentido ético de la vida”?
write to expression for the perimeter of the figure ​
What is the length of each leg of the triangle below
Finding ways to connect ideas in order to learn them better is called
Tickets for a raffle cost $19. There were 798 tickets sold. One ticket will be randomly selected as the winner, and that person wins $1300 and also the person i
What change in demographics was observed in developed countries in the twenty-first century? A. falling birth rates but shorter life expectancy B. falling bir
Soy Roberto. Nunca ________ playa en las mañanas, prefiero ir en las tardes. A) voy a la A Marta y yo ________ piscina los martes y los jueves. B) vamos a la B
What do you think about neuroplasticity and the idea that hacking into the brain and rewiring it is the way of the future as a treatment option.
Sarah graphs the number of yards the Panthers traveled in the first 7 plays of the football game. What is the meaning of point A i need help now urgent
The driver of a car traveling at 42 ​ft/sec suddenly applies the brakes. The position of the car is s equals 42 t minus 3 t squared comma t seconds after the dr