mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

subduction zones are found under which kind of plate?
Which of the following is a phrase? a. as soon as they get back b. after we eat dinner c. we will have dessert d. beyond the horizon
Identify the type of sentence. Mrs. Brown played the piano and Mr. Henry played the drums. simple sentence compound sentence complex sentence
How can I find out how much does a car cost monthly
A triangle is placed in a semicircle with a radius of 9 cm Find the area of the shaded region. Use the value 3.14 for π , and do not round your answer. Be sure
Since 1900, the most important influence on 1 has been _____. amelioration pejoration technology 7
Which of the following groups have lived on the continent of South America for the longest time?
Coronary artery disease is a disease of the heart where the arteries and blood vessels become clogged with fat deposits called _____.
What occurs when the sperm fuses with the egg?
Summer rains and bad weather in Europe in the early fourteenth century resulted in _____.