Oliviapuente1
Oliviapuente1 Oliviapuente1
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

I need someone to help

I need someone to help class=

Respuesta :

sjones75
sjones75 sjones75
  • 03-06-2020

Answer:

240

Step-by-step explanation:

You must multiply 4 by 5, which will give you 20. Then multiply 20 by 12, which will give you the final result of 240.

Answer Link

Otras preguntas

unit rate $7.95 for 5 pounds
What is the value of the variable that makes the statement true? c + (–8) + (–5) = 0 a. –13 b. –3 c. 3 d. 13
If the Earth’s core provides the heat that drives plate tectonics, then what will eventually happen as the Earth’s core cools down over billions of years?
What did the election of 1860 reveal about the political sentiments of north and south?
the u.s census bureau has a population clock on the Internet .on a recent day , the united states population Was listed as 310,763,136.write This number in word
what issue united the republican party?
expression with (-1) as its base that will produce a positive
240,000 rounded to the nearest hundred thousand?
write the number with the same value as 28 tens
what Is 15,609 in expanded form