boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

write a paragraph using the past form of make have or get ​
Which way is better?
What did many people see as a negative result of horizontal integration?
describe the physical and chemical weathering​
PLEASE ASPA HELP PLEASE ASAP ASAP
Select all the correct answers. Which three of the following conditions on Earth at the end of the Ice Age made human survival easier? abundance of large animal
Why might Qin Shi Huangdi have wanted to suppress historians?​
Which of the following is a way atp is used in cellular processes? select all that apply ( I will CASHAPP you AND MARK BRAINLIEST if correct) a. Oxygen producti
6. The sum of two times the first and twice the second of three consecutive even integers is 24 more than the third. Find the integers.
Which equation represents a line which is parallel to the line y = 5x – 5? A)5x +y = 8 B)2 – 5y = -30 C)y - 5x = 2 D)3 + 5y = 30