dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is an equation of the line that passes through the point (-2, 1) and is parallel to the line whose equation is 4x-2y=8?
Which statement describing the cells in a body system is correct?
Help solving this math problem
PLEASE HELPPP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!! Let f(x) = 36x^5 − 44x^4 − 28x^3 and g(x) = 4x^2. Find f(x)/g(x) . A. 9x^2 − 11x − 7 B. 9x^2 + 11x + 7 C. 9x^3 − 1
how to do this please? I need asap
in the number 549.062 which number is in the 100th place
Why is implicit differentiation necessary in order to find derivatives of curves which do not represent functions? Come up with your own implicitly defined func
How should the front of an enclosed trailer be?
Write 5/z^-3 as a positive exponent
in which group does each element have a total of four electrons in the outermost principal energy level