avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Slime moulds (Acrasiomycota) are protoctists. They feed on decaying organic matter, bacteria and protozoa. I. Detritivore II. Autotroph III.
what happened to the colonists who opposed the Declaration of Independence
Which country does the Nile flow through? A. Zambia B. Egypt C. Somalia D. Mali
What is 0.89 rounded to the nearest tenth??
miss Evans earns £240 per week. she is awarded a pay rise of 3.5% how much does she earn each week after her rise?
Which statement about water is correct? A. The atoms within a molecule of water are held together by hydrogen bonds. B. Water has a low heat capacity allowing e
The official American response to the French Revolution was (A) neutrality (B) financial support only (C) favorable to the aristocracy (D) military and financia
On May 5, 1868, in his capacity as commander-in-chief of the Grand Army of the Republic, a veterans' organization, he issued a proclamation that "Decoration Day
A drama in which the characters and setting are presented in typical and real-world ways is known as A drama in which the characters and setting are presented i
Ratio equal to 90:18