elishapearllaurente
elishapearllaurente elishapearllaurente
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Every smoothie sold contains 0.5 cups of strawberries. How many smoothies can be sold using 3.25 cups of strawberries?

Respuesta :

thewizzcnizz thewizzcnizz
  • 01-10-2020

Answer:

6 smoothies

Step-by-step explanation:

Answer Link
sweazieifx sweazieifx
  • 01-10-2020

Answer:

6.5 smoothies can be sold using 3.25 cups of strawberries.

Step-by-step explanation:

3.25/0.5

Answer Link

Otras preguntas

Which enlightenment political ideal is best represented in this passage? A the free market is the best way to determine the economic course of society B the gen
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix? A) $0.32 B
MATH HELP PLEASE, WILL REWARD, THANKS !!
According to Jax's pedometer, he walked 2.783\,\text{km}2.783km2, point, 783, space, k, m while taking care of the livestock in the morning and 3.124\,\text{km}
Using the prototype model, how would one form a concept of a fish?
Fiona's laptop computer weighs 2.5 kilograms what is the wheight of the computer in grams
Tickets to a basketball game cost $4.25. Sixty tickets have already been sold. How many more tickets x must be sold to earn at least $340? Write your answer as
name the 8 planet in this universe
california is a biodiversity hotspot. human activity has decreased native habitat by how many percent
what is the remainder R