jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a reliable source of information about claims that large doses of vitamin C prevent colds? A. A report that summarizes research on vitamin C p
A fruit juice company makes two kinds of juice blends, each in 1 gallon bottles. the regular mix uses 1/2 a gallon of orange juice and 1/2 gallon of pineapple j
2/3y + v = x (solve for x) please show work, thanks!
3/4a - q = k (solve for a) please show work, thanks!
cuanto es 2-{[-3x(-7+3x5)-2-3x9]-3+2x6} ayuda porfavor <3 <3
is there another answer for the problem 0.51÷0.3 ??? please help!!​
Solve y=10x^3 + 5.5x^2 - 58.50x + 45.00
Suppose 12% of students chose to study Spanish their freshman year, and that meant that there were 15 such students. How many students chose not to take Spanish
is acne a kind of skin damage
Find the quotient of 165 and -5