adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Camille is attending a fundraiser. she pays for her admission and buys raffle ticket for five dollars each. if she buys 10 raffle tickets then she would spend a
find perimeter of a circle frm whch a circle has been cutt off?
What is an example of imagery in Night by Elie Wiesel?
why does the author mention benjamin franklin in this section?
-2-10(x-10)=7x+30 (please help)
What 1819 event made many Americans want to elect officials who better protected their interests?
Justin weighs 15 pounds less than Greg weighs. Half of Greg’s weight is 75 pounds less than Justin’s weight. How much does each of them weigh?
Which organelle provides energy for eukaryotic animal cells? A. nucleus B. chloroplast C. mitochondrion D. endoplasmic reticulum
Lashawna is making jewelry to sell at a craft fair. On Monday, she makes 12 bracelets. On Tuesday, she works an additional 2.5 hours and she has a total of 22 b
I need help with this question plz