willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Why do the people in the Republic by Plato remain in the cave?
please solve this, x=1/(2-√3) y=1/(2+√3) x^4+y^4=?
I need help please??!
I need help please??!!
Which pair of elements would most likely bond to form a covalently bonded compound?
Difference between railway budget and general budget? Answer in simple words
Stefan’s family rented a rototiller to prepare an area in their backyard for spring planting. The rental company charged an initial fee of $43 with an additiona
Graph the system of equations on graph paper to answer the question. {y=14x+3 {y=2x+10 What is the solution for this system of equations?
You have been given $100 to go school shopping. Identify how you would spend the money based on "needs" and "wants".
Let D = {xlx is a state in the United States} be the domain, and let f(x) - "the state capital" be the possible function. Determine if the relation is an examp