emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

Hello, I need help please for mission 3 thank you very much.
Convert the general form of the circle given into standard form. 2x^2 + 2y^2 - 20x - 8y + 50 = 0
Is the E-CIG industry more "safe" than the actual tobacco companies? Why? If someone offered you E-CIGS than cigarettes would you say yes or no? Why?Full Paragr
how can bureaucratic personality be dangerous
where will you find maximum rate of evaporation - ocean, pond or an aquarium? Give reason to support your answer.
find a common solution for each system of equations: y=3x+5 y=-5x-3
'for a good cause if you are determined you are able to overcome any obstacle'. explain
Square of the complex number (i - 2)?
how do u find the area of a triangle
A movie starts at 7:00 pm and lasts 108 minutes. What time does the movie end?