C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

you earn $10 and then you spend $10, what is zero in the case.
what was johnsons message in his speech
FIFO and LIFO Costs Under Perpetual Inventory System The following units of an item were available for sale during the year: Beginning inventory 20 units at $40
The scale on a blueprint of a home is 1 in : 4 ft. The actual length of the family room is 26 feet. What is the blueprint length?
Use the background information and diagram to answer the question: Which of the following are producers? 1Grass 2Algae 3Cyanobacteria 4Plankton
An oral report tends to be vague True False
do this fo me u a loccccc
Consider the equation: -34 = x² – 14x + 10 1) Rewrite the equation by completing the square. Your equation should look like (x + a)² = b or (x − c)² = d. 2)
If an object has a mass of 5 kilograms on Earth, what would be its mass on the moon
Can you anyone solve this please!!?