xxlemonayaxx
xxlemonayaxx xxlemonayaxx
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help???
Anyone?
Thank you

Help Anyone Thank you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

25% of $35 is 8.75, so the price would be $26.25. plus tax, the final price would be $27.825 or $27.83. if that doesn't work, try $27.82

(i was wrong before, this should be right now)

hope this helps!! :)

Answer Link

Otras preguntas

What is 10/9 closest to 0,1/2, or 1 and why
Explain why viruses are not included in the biological classification system.
There is 1/4 ounce of yeast in every 2 1/4 teaspoons of years. A recipe for bread calls for 2 teaspoons of yeast. How many ounces of yeast are needed for this r
how many times does 96 go into 195
What is 7.0362*10 to the -4 power ?
Who was Pericles? A. a Greek speaker whose fame eventually spread far and wide B. the leader who developed the strategies leading to Greek naval success C. the
At school of the girls who tried out for the basketball team 12 were selected . Of the 40 boys who tried out 16 were selected are the ratios of student the equi
what is 0.1 10 times as much
-3=z-8 Solve and answer the equation
a teacher wants to give 3 markers to each of her 25 students. Markers come in packeges of 8 how many packages of markers will the teacher need