garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

identify the akward or illogical part of the following sentence. The funniest part of her speech was she mimicked a chicken.
A display screen should be positioned so that it ____.
Rather than a government, the Articles were more like a: a.club b.right-to work c.law d.treaty e. state
Which of the following was a characteristic of humanism? loyalty to church doctrines infusion of realism in art criticism of Greek and Roman classics emphasis o
Which is the best example of a persuasive thesis statement? A.The book Doctor Washington is about many different family relationships. B.The setting of the bo
please help me!!!!!! I can't figure it out
1. How did women join the struggle for equal rights? What were their goals? 2. What action by Congress allowed President Johnson to expand the war in Vietnam? W
it takes 3,600 person hours to complete a project.how many weeks will it take a team of 15 people to complete the job if each person works 8 hours 5 days a week
How do i answer the question
1-8 PLEASE HELP!!!!!!