Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a contributor of Europe’s cultural landscape in the areas of literature, art, or music? A. William Shakespeare B. Wolfgang Mozart
the brain consists of 100 billion neuron and no two neurons are the same?
when writing an essay, if u write an introduction, one paragraph of information, and a conclusion, does that count as a three paragraph essay?
Which of the following modifications to the list of assets and liabilities below would result in a net worth of $100,000? Recreational Vehicle valued at $110,00
what is the value of h (x) = |x| 2 when x = −2? a. -2 b.-1 c. 1 d. 2
select a number that has 3 with a value 10 times greater than the value of the 3 in 34,912
If x and y are both positive, when is x-y negative?
what is the value of this expression? 6⋅[(32−8)÷4 2]
What is the volume of silver metal which weighs 820.0g.the density of silver is 10.5g/cm3.
5p+9c=p solve for c I am confused on how to do it