shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Exponential Equation WITHOUT CALCULATOR
PLEASE HELP ME !!!!!!!!!! I BEG YOU !!!!!! PLEASE HAVE MERCY !!!! Use I = PRT to solve I = $350 P= $700 Find T (TIME IN YEARS) R
Which constitutional amendment allowed voting for citizens who were eighteen or older?
Which weighs more? a.they both weight exactly the same. b.four protons c.two neutrons and two protons in a helium nucleus?
Use factoring to simplify the expression x^2-x-6/x-3 assume that x does not equal 3
What is the solution of the system of equations? y = –2x + 8 y = x – 4
who invented the glass harmonica
What US policy was designed to handle the threat of communism spreading to the Middle East in the 1950s? A. The Kennan plan B. The Middle East doctrine C. Th
What is the difference in elevation between a plane flying at 25,500 ft above sea level and a submarine traveling 450 ft below sea level?
How did the Bataan Death March gets its name